TDK Corporation CKCM25C0G1H470K060AA
Part No.:
CKCM25C0G1H470K060AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCKCM25C0G1H470K060AA.pdf
Description:
CAP ARRAY 47PF 50V NP0 0504
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CKC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
47pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
2
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0504 (1410 Metric)
Supplier Device Package:
0405 (1012 Metric)
Size / Dimension:
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)
1. How to order CKCM25C0G1H470K060AA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CKCM25C0G1H470K060AA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKCM25C0G1H470K060AA?
Image CKCM25C0G1H470K060AA
Part Number CKCM25C0G1H470K060AA
Manufacturer TDK Corporation
Series CKC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 47pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 2
Circuit Type Isolated
Temperature Coefficient C0G, NP0
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)