Microchip Technology CL220K4-G
Part No.:
CL220K4-G
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Current Regulation/Management
Package:
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCL220K4-G.pdf
Description:
IC CURRENT REGULATOR TO252
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Function:
Current Regulator
Sensing Method:
High-Side
Accuracy:
Voltage - Input:
5V ~ 220V
Current - Output:
20mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-252 (DPAK)
1. How to order CL220K4-G on DeepFinds Electronics?
3. Are the CL220K4-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CL220K4-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CL220K4-G.
7.How to contact us to get technical supports, such as CL220K4-G pin diagram, CL220K4-G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CL220K4-G
Part Number CL220K4-G
Manufacturer Microchip Technology
Series -
Package/Case TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Function Current Regulator
Sensing Method High-Side
Accuracy -
Voltage - Input 5V ~ 220V
Current - Output 20mA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C