Ampleon USA Inc. CLF1G0035-100,112
Part No.:
CLF1G0035-100,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-467C
Description:
RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT467C
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-467C
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Technology:
GaN HEMT
Configuration:
Frequency:
3GHz
Gain:
12dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
330 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
150 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order CLF1G0035-100,112 on DeepFinds Electronics?
3. Are the CLF1G0035-100,112 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CLF1G0035-100,112?
Image CLF1G0035-50H CLF1G0035-50,112 CLF1G0035S-50,112 CLF1G0035-100,112 CLF1G0035S-100PU
Part Number CLF1G0035-50H CLF1G0035-50,112 CLF1G0035S-50,112 CLF1G0035-100,112 CLF1G0035S-100PU
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - - - - -
Package/Case SOT467C SOT-467C SOT-467B SOT-467C SOT-1228B
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Technology GaN HEMT GaN HEMT GaN HEMT GaN HEMT GaN HEMT
Configuration - - - - -
Frequency 3GHz 3GHz 3GHz 3GHz 3GHz
Gain 11.5dB 11.5dB 11.5dB 12dB 14dB
Voltage - Test 50 V 50 V 50 V 50 V 50 V
Noise Figure - - - - -
Current - Test 150 mA 150 mA 150 mA 330 mA 100 mA
Power - Output 50W 50W 50W 100W 100W
Voltage - Rated 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V