Ampleon USA Inc. CLF1G0060S-30U
Part No.:
CLF1G0060S-30U
Package:
SOT-1227B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCLF1G0060S-30U.pdf
Description:
RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT1227B
Package/Case:
SOT-1227B
Frequency:
3GHz ~ 3.5GHz
Gain:
13dB
Voltage - Test:
50 V
Current - Test:
70 mA
Power - Output:
30W
Voltage - Rated:
150 V
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order CLF1G0060S-30U on DeepFinds Electronics?
3. Are the CLF1G0060S-30U price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CLF1G0060S-30U?
Image CLF1G0060S-10U CLF1G0060S-30U
Part Number CLF1G0060S-10U CLF1G0060S-30U
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - -
Package/Case SOT-1227B SOT-1227B
Packaging Tray Tray
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Technology GaN HEMT GaN HEMT
Configuration - -
Frequency 3GHz ~ 3.5GHz 3GHz ~ 3.5GHz
Gain 14.5dB 13dB
Voltage - Test 50 V 50 V
Current Rating (Amps) - -
Noise Figure - -
Current - Test 50 mA 70 mA
Power - Output 10W 30W
Voltage - Rated 150 V 150 V