Vishay Dale CMF5511K800DHRE
Part No.:
CMF5511K800DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5511K800DHRE.pdf
Description:
RES 11.8K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
11.8 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5511K800DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5511K800DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5511K800DHRE?
Image CMF5511K800DHRE
Part Number CMF5511K800DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 11.8 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)