Vishay Dale CMF5511R300DHRE
Part No.:
CMF5511R300DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5511R300DHRE.pdf
Description:
RES 11.3 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
11.3 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5511R300DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5511R300DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5511R300DHRE?
Image CMF5511R300DHRE
Part Number CMF5511R300DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 11.3 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)