Vishay Dale CMF55121K00DHRE
Part No.:
CMF55121K00DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55121K00DHRE.pdf
Description:
RES 121K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
121 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55121K00DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55121K00DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55121K00DHRE?
Image CMF55121K00DHRE
Part Number CMF55121K00DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 121 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)