Vishay Dale CMF55121R00DHRE
Part No.:
CMF55121R00DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55121R00DHRE.pdf
Description:
RES 121 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
121 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55121R00DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55121R00DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55121R00DHRE?
Image CMF55121R00DHRE
Part Number CMF55121R00DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 121 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)