Vishay Dale CMF5514R300FHEB
Part No.:
CMF5514R300FHEB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5514R300FHEB.pdf
Description:
RES 14.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
14.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5514R300FHEB on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5514R300FHEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5514R300FHEB?
Image CMF5514R300FHEB
Part Number CMF5514R300FHEB
Product Status Active
Resistance 14.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)