Vishay Dale CMF5515R400FHEB
Part No.:
CMF5515R400FHEB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5515R400FHEB.pdf
Description:
RES 15.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
15.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5515R400FHEB on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5515R400FHEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5515R400FHEB?
Image CMF5515R400FHEB
Part Number CMF5515R400FHEB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 15.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)