Vishay Dale CMF5515R800FHEB
Part No.:
CMF5515R800FHEB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5515R800FHEB.pdf
Description:
RES 15.8 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
15.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5515R800FHEB on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5515R800FHEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5515R800FHEB?
Image CMF5515R800FHEB
Part Number CMF5515R800FHEB
Product Status Active
Resistance 15.8 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)