Vishay Dale CMF5518R700FHEB
Part No.:
CMF5518R700FHEB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5518R700FHEB.pdf
Description:
RES 18.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
18.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5518R700FHEB on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5518R700FHEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5518R700FHEB?
Image CMF5518R700FHEB
Part Number CMF5518R700FHEB
Product Status Active
Resistance 18.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)