Vishay Dale CMF55200K00DHEA
Part No.:
CMF55200K00DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55200K00DHEA.pdf
Description:
RES 200K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55200K00DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55200K00DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55200K00DHEA?
Image CMF55200K00DHEA
Part Number CMF55200K00DHEA
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)