Vishay Dale CMF5521R000FHEB
Part No.:
CMF5521R000FHEB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5521R000FHEB.pdf
Description:
RES 21.0 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
21 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5521R000FHEB on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5521R000FHEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5521R000FHEB?
Image CMF5521R000FHEB
Part Number CMF5521R000FHEB
Product Status Active
Resistance 21 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)