Vishay Dale CMF5522R100DHEA
Part No.:
CMF5522R100DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5522R100DHEA.pdf
Description:
RES 22.1 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Resistance:
22.1 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5522R100DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5522R100DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5522R100DHEA?
Image CMF5522R100DHEA
Part Number CMF5522R100DHEA
Product Status Active
Resistance 22.1 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)