Vishay Dale CMF5528R700FHEB
Part No.:
CMF5528R700FHEB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5528R700FHEB.pdf
Description:
RES 28.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
28.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5528R700FHEB on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5528R700FHEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5528R700FHEB?
Image CMF5528R700FHEB
Part Number CMF5528R700FHEB
Product Status Active
Resistance 28.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)