Vishay Dale CMF55294K00FHEB
Part No.:
CMF55294K00FHEB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55294K00FHEB.pdf
Description:
RES 294K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
294 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55294K00FHEB on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55294K00FHEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55294K00FHEB?
Image CMF55294K00FHEB
Part Number CMF55294K00FHEB
Product Status Active
Resistance 294 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)