Vishay Dale CMF552K8000DHEA
Part No.:
CMF552K8000DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF552K8000DHEA.pdf
Description:
RES 2.8K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
2.8 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF552K8000DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF552K8000DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K8000DHEA?
Image CMF552K8000DHEA
Part Number CMF552K8000DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.8 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)