Vishay Dale CMF5530K900DHRE
Part No.:
CMF5530K900DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5530K900DHRE.pdf
Description:
RES 30.9K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
30.9 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5530K900DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5530K900DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5530K900DHRE?
Image CMF5530K900DHRE
Part Number CMF5530K900DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 30.9 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)