Vishay Dale CMF5530R900DHEA
Part No.:
CMF5530R900DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5530R900DHEA.pdf
Description:
RES 30.9 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
30.9 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5530R900DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5530R900DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5530R900DHEA?
Image CMF5530R900DHEA
Part Number CMF5530R900DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 30.9 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)