Vishay Dale CMF5530R900DHRE
Part No.:
CMF5530R900DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5530R900DHRE.pdf
Description:
RES 30.9 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
30.9 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5530R900DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5530R900DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5530R900DHRE?
Image CMF5530R900DHRE
Part Number CMF5530R900DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 30.9 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)