Vishay Dale CMF5531K600DHRE
Part No.:
CMF5531K600DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5531K600DHRE.pdf
Description:
RES 31.6K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
31.6 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5531K600DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5531K600DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5531K600DHRE?
Image CMF5531K600DHRE
Part Number CMF5531K600DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 31.6 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)