Vishay Dale CMF55348K00FHEB
Part No.:
CMF55348K00FHEB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55348K00FHEB.pdf
Description:
RES 348K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
348 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55348K00FHEB on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55348K00FHEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55348K00FHEB?
Image CMF55348K00FHEB
Part Number CMF55348K00FHEB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 348 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)