Vishay Dale CMF5538R300DHEA
Part No.:
CMF5538R300DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5538R300DHEA.pdf
Description:
RES 38.3 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
38.3 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5538R300DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5538R300DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5538R300DHEA?
Image CMF5538R300DHEA
Part Number CMF5538R300DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 38.3 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)