Vishay Dale CMF55392K00DHEA
Part No.:
CMF55392K00DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55392K00DHEA.pdf
Description:
RES 392K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
392 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55392K00DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55392K00DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55392K00DHEA?
Image CMF55392K00DHEA
Part Number CMF55392K00DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 392 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)