Vishay Dale CMF5539K200DHRE
Part No.:
CMF5539K200DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5539K200DHRE.pdf
Description:
RES 39.2K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
39.2 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5539K200DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5539K200DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5539K200DHRE?
Image CMF5539K200DHRE
Part Number CMF5539K200DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 39.2 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)