Vishay Dale CMF55412K00DHEA
Part No.:
CMF55412K00DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55412K00DHEA.pdf
Description:
RES 412K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
412 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55412K00DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55412K00DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55412K00DHEA?
Image CMF55412K00DHEA
Part Number CMF55412K00DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 412 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)