Vishay Dale CMF5541K200DHRE
Part No.:
CMF5541K200DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5541K200DHRE.pdf
Description:
RES 41.2K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
41.2 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5541K200DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5541K200DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5541K200DHRE?
Image CMF5541K200DHRE
Part Number CMF5541K200DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 41.2 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)