Vishay Dale CMF55422R00DHRE
Part No.:
CMF55422R00DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55422R00DHRE.pdf
Description:
RES 422 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
422 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55422R00DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55422R00DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55422R00DHRE?
Image CMF55422R00DHRE
Part Number CMF55422R00DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 422 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)