Vishay Dale CMF5542K200DHEA
Part No.:
CMF5542K200DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5542K200DHEA.pdf
Description:
RES 42.2K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
42.2 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5542K200DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5542K200DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5542K200DHEA?
Image CMF5542K200DHEA
Part Number CMF5542K200DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 42.2 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)