Vishay Dale CMF5542K200DHRE
Part No.:
CMF5542K200DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5542K200DHRE.pdf
Description:
RES 42.2K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
42.2 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5542K200DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5542K200DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5542K200DHRE?
Image CMF5542K200DHRE
Part Number CMF5542K200DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 42.2 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)