Vishay Dale CMF5548R700DHEA
Part No.:
CMF5548R700DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5548R700DHEA.pdf
Description:
RES 48.7 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
48.7 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5548R700DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5548R700DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5548R700DHEA?
Image CMF5548R700DHEA
Part Number CMF5548R700DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 48.7 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)