Vishay Dale CMF55499R00DHEA
Part No.:
CMF55499R00DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55499R00DHEA.pdf
Description:
RES 499 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
499 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55499R00DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55499R00DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55499R00DHEA?
Image CMF55499R00DHEA
Part Number CMF55499R00DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 499 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)