Vishay Dale CMF5551R100DHEA
Part No.:
CMF5551R100DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5551R100DHEA.pdf
Description:
RES 51.1 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
51.1 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5551R100DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5551R100DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5551R100DHEA?
Image CMF5551R100DHEA
Part Number CMF5551R100DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 51.1 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)