Vishay Dale CMF55523R00DHEA
Part No.:
CMF55523R00DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55523R00DHEA.pdf
Description:
RES 523 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
523 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55523R00DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55523R00DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55523R00DHEA?
Image CMF55523R00DHEA
Part Number CMF55523R00DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 523 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)