Vishay Dale CMF55523R00DHRE
Part No.:
CMF55523R00DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55523R00DHRE.pdf
Description:
RES 523 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
523 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55523R00DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55523R00DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55523R00DHRE?
Image CMF55523R00DHRE
Part Number CMF55523R00DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 523 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)