Vishay Dale CMF5552K300DHEA
Part No.:
CMF5552K300DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5552K300DHEA.pdf
Description:
RES 52.3K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
52.3 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5552K300DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5552K300DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5552K300DHEA?
Image CMF5552K300DHEA
Part Number CMF5552K300DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 52.3 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)