Vishay Dale CMF5552K300DHRE
Part No.:
CMF5552K300DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5552K300DHRE.pdf
Description:
RES 52.3K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
52.3 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5552K300DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5552K300DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5552K300DHRE?
Image CMF5552K300DHRE
Part Number CMF5552K300DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 52.3 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)