Vishay Dale CMF55536R00DHEA
Part No.:
CMF55536R00DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF55536R00DHEA.pdf
Description:
RES 536 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
536 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF55536R00DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF55536R00DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55536R00DHEA?
Image CMF55536R00DHEA
Part Number CMF55536R00DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 536 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)