Vishay Dale CMF5554R900DHEA
Part No.:
CMF5554R900DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5554R900DHEA.pdf
Description:
RES 54.9 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
54.9 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5554R900DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5554R900DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5554R900DHEA?
Image CMF5554R900DHEA
Part Number CMF5554R900DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 54.9 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)