Vishay Dale CMF5556K200DHEA
Part No.:
CMF5556K200DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5556K200DHEA.pdf
Description:
RES 56.2K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
56.2 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5556K200DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5556K200DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5556K200DHEA?
Image CMF5556K200DHEA
Part Number CMF5556K200DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 56.2 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)