Vishay Dale CMF5557K600DHRE
Part No.:
CMF5557K600DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5557K600DHRE.pdf
Description:
RES 57.6K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
57.6 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5557K600DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5557K600DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5557K600DHRE?
Image CMF5557K600DHRE
Part Number CMF5557K600DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 57.6 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)