Vishay Dale CMF555K4900DHRE
Part No.:
CMF555K4900DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF555K4900DHRE.pdf
Description:
RES 5.49K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
5.49 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF555K4900DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF555K4900DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF555K4900DHRE?
Image CMF555K4900DHRE
Part Number CMF555K4900DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 5.49 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)