Vishay Dale CMF5563K400DHEA
Part No.:
CMF5563K400DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5563K400DHEA.pdf
Description:
RES 63.4K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
63.4 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5563K400DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5563K400DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5563K400DHEA?
Image CMF5563K400DHEA
Part Number CMF5563K400DHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 63.4 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)