Vishay Dale CMF5563R400DHRE
Part No.:
CMF5563R400DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5563R400DHRE.pdf
Description:
RES 63.4 OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
63.4 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5563R400DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5563R400DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5563R400DHRE?
Image CMF5563R400DHRE
Part Number CMF5563R400DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 63.4 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)