Vishay Dale CMF5564K900DHRE
Part No.:
CMF5564K900DHRE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5564K900DHRE.pdf
Description:
RES 64.9K OHM 1/2W .5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
64.9 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5564K900DHRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5564K900DHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5564K900DHRE?
Image CMF5564K900DHRE
Part Number CMF5564K900DHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 64.9 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)