Vishay Dale CMF5576K800FHEB
Part No.:
CMF5576K800FHEB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5576K800FHEB.pdf
Description:
RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
76.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5576K800FHEB on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5576K800FHEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5576K800FHEB?
Image CMF5576K800FHEB
Part Number CMF5576K800FHEB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 76.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)