Vishay Dale CMF5584R500DHEA
Part No.:
CMF5584R500DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5584R500DHEA.pdf
Description:
RES 84.5 OHM 1/2W .5% AXIAL
Resistance:
84.5 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5584R500DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5584R500DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5584R500DHEA?
Image CMF5584R500DHEA
Part Number CMF5584R500DHEA
Product Status Active
Resistance 84.5 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)