Vishay Dale CMF5586R600DHEA
Part No.:
CMF5586R600DHEA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMF5586R600DHEA.pdf
Description:
RES 86.6 OHM 1/2W .5% AXIAL
Resistance:
86.6 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order CMF5586R600DHEA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMF5586R600DHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5586R600DHEA?
Image CMF5586R600DHEA
Part Number CMF5586R600DHEA
Product Status Active
Resistance 86.6 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)