Central Semiconductor Corp CMKT5089M10 TR PBFREE
Part No.:
CMKT5089M10 TR PBFREE
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMKT5089M10 TR PBFREE.pdf
Description:
TRANS 2NPN 25V 50MA SOT-363
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
25V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 1mA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
400 @ 100µA, 5V
Power - Max:
350mW
Frequency - Transition:
50MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-363
1. How to order CMKT5089M10 TR PBFREE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMKT5089M10 TR PBFREE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMKT5089M10 TR PBFREE?
Image CMKT5089M10 TR PBFREE
Part Number CMKT5089M10 TR PBFREE
Manufacturer Central Semiconductor Corp
Series -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type 2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 1mA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 400 @ 100µA, 5V
Power - Max 350mW
Frequency - Transition 50MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)